Jesteś studentem, pracownikiem naukowym, innowatorem albo wynalazcą? Działasz społecznie albo na rzecz środowiska naturalnego? Szukasz rozwiązań, które zmienią otaczającą rzeczywistość? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś tak, to właśnie Ciebie zapraszamy do udziału w Akademickiej Lidze Startupów – programie akceleracyjnym dla przedsiębiorców, którzy wychodzą naprzeciw społecznym i środowiskowym wyzwaniom.

Oprócz osiągnięcia satysfakcjonujących wyników finansowych, coraz bardziej liczy się sposób, w jaki dana firma oddziałuje na otoczenie społeczne. Akademicka Liga Startupów jest inicjatywą, który wychodzi na przeciw współczesnym wyzwaniom. Jego celem jest nie tylko dostarczenie przedsiębiorcy wiedzy czy narzędzi do budowy i rozwoju własnego biznesu, ale także współtworzenie społecznie odpowiedzialnej przedsiębiorczości technologicznej.

Czym jest Akademicka Liga Startupów? To bezpłatny i zindywidualizowany 3-miesięczny proces akceleracji, który – poprzedzony dokładną analizą potrzeb – będzie dostosowany bezpośrednio do potrzeb przedsiębiorców. Tym, co wyróżnia program jest jego otwarty, nastawiony na networking charakter. W ramach Akademickiej Ligi Startupów uczestnicy będą mieli okazję uczyć się od najlepszych przedsiębiorców, mentorów, menadżerów inwestycyjnych czy analityków z różnych branż. Podczas akceleracji zostaną też zorganizowane szkolenia z efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem, pozyskiwania kapitału zewnętrznego i wdrażania projekt na rynek. Podsumowaniem Akademickiej Ligi Startupów będzie Demo Day, podczas którego wyłoniony zostanie zwycięzca programu.

Akademicka Liga Startupów kierowana jest do studentów, absolwentów, pracowników naukowych czy przedsiębiorców związanych z mazowieckimi uczelniami. Szukamy zdeterminowanych i zmotywowanych osób, które chcą budować firmy odpowiedzialne społecznie i ekologicznie. O ile pilotażowa edycja Akademickiej Ligi Startupów zostanie przeprowadzona na Mazowszu, o tyle jesteśmy przekonani, że wkrótce również inne regiony Polski będą tworzyć innowacyjne rozwiązania technologiczne dla potrzeb otaczającego nas świata.

Projekt Akademickiej Ligi Startupów realizowany jest dzięki współpracy trzech fundacji: MOST, Startup Hub Poland oraz Digital Knowledge. Rekrutacja do projektu rusza już wkrótce, a wszystkie szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej oraz Facebooku projektu.

Zapraszamy do udziału w programie!