W miniony wtorek rozpoczęliśmy II rundę Akademickiej Ligi Startupów. Tym razem z akceleracji skorzysta 5 spółek, których rozwiązania odpowiadają na ważne społeczne i środowiskowe wyzwania. Jesteście ciekawi, kto bierze udział w naszej Lidze?

ProperGate to firma, która opracowała innowacyjne oprogramowanie w formie aplikacji webowej do zarządzania logistyką na dużych budowach kubaturowych, skierowane do Inwestorów (Deweloperów) i Generalnych Wykonawców, którym zależy na optymalizacji kosztów projektu, eliminacji marnotrawstwa czasu i zwiększeniu wydajności logistyki. Aplikacja umożliwia cyfryzację procesów zamawiania dostaw i monitorowania materiałów na placach budowy w zatłoczonych centrach miast. Stanowi doskonałe narzędzie dla koordynatora logistyki i podwykonawców.

Neurality jest firmą, która pracowała rozwiązanie wspomagające neurologów w automatycznej klasyfikacji słuchowych potencjałów wywołanych pnia mózgu przy jednoczesnym obiektywnym diagnozowaniu przypadków prawidłowych oraz patologicznych. Stworzony przez firmę system to narzędzie do automatycznej i obiektywnej klasyfikacji schorzeń słuchu wspierający się sztuczną inteligencją.Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy obiektywne podejście do tematu diagnozy – oceny przebiegów oraz znacznie większą jakość klasyfikacji w porównaniu z człowiekiem – lekarzem.

Eco Bean to firma, którą tworzą doświadczeni branżowi eksperci i naukowcy z Politechniki Warszawskiej, którzy opracowali unikalną technologię produkowania brykietów z kawowych odpadów. Dzięki temu rozwiązaniu odpady kawowe pozostałe po codziennej filiżance kawy zostają powtórnie wykorzystane do produkcji brykietów, które są alternatywą dla dostępnych tradycyjnych materiałów opałowych. Wytworzone w całości z materiałów recyklingowych brykiety palą się dłużej i generują więcej energii.W planach firmy jest również przetwarzanie odpadów kawowych na jednorazowe naczynia.

Psi Dietetyk to opracowana przez Karolinę Hołdę koncepcja edukacji z zakresu prawidłowego żywienia czworonogów oraz popularyzacji nauki. Działania edukacyjne prowadzone są poprzez prowadzone szkolenia i konsultacje merytoryczne dla producentów karm oraz dla właścicieli zwierząt a także lekarzy weterynarii, behawiorystów, groomerów, techników weterynarii, zoofizjoterapeutów czy petsitterów.

Pergamin jest firmą, która opracowała system do tworzenia, zawierania i zarządzania umowami online przeznaczonym dla średnich i dużych przedsiębiorców. Zaprojektowany system umożliwia znaczące przyspieszenie, uporządkowanie i obniżenie kosztów procesu kontraktowego. Ponadto, umożliwia także zarządzanie kluczowymi danymi, które występują w umowach, pozwalając na ich dzielenie z innymi narzędziami wykorzystywanymi w danej organizacji.