Już prawie miesiąc trwa akceleracja startupów zakwalifikowanych do I rundy Akademickiej Ligi Startupów. Jesteście ciekawi, które spółki korzystają z pomocy naszych doradców? Poniżej przedstawiamy firmy, z którymi pracujemy nad społecznie odpowiedzialnymi modelami biznesowymi.

3D Motion Controls to spółka, która stworzyła bezprzewodowe urządzenie służące do kontrolowania obiektów trójwymiarowych w aplikacjach komputerowych oparte o technologię nawigacji inercyjnej. Produkt wdrażany jest branży projektowania w aplikacjach komputerowych z grupy CAD. Urządzenie rozwiązuje problem poruszania się w przestrzeni przy użyciu tradycyjnych urządzeń 2D, które jest mniej wygodne niż przy użyciu dedykowanych rozwiązań.

Timeqube to firma, która stworzyła timer w postaci kostki emitującej łagodne światło informujące swoim kolorem o upływie czasu w sposób, który nie rozprasza użytkowników. Wystarczy wybrać zakres odmierzanego czasu, a jego przebieg jest pokazywany przez zmianę koloru – zieleń, żółć i czerwień na koniec. Kostka rozwiązuje problem zbyt długich spotkań biznesowych. Niweluje wysoki poziom stresu związanych z wystąpieniami oraz niską produktywność w miejscu pracy.

Sensorium Lab to firma, która opracowała przenośny, nieinwazyjny, autonomiczny system diagnostyczny do oceny wysięku do jamy opłucnej dedykowany do użytku domowego. System automatycznie ostrzega w przypadku niedopuszczalnego przekroczenia poziomu akumulacji płynu w ilości, która wymagałby przeprowadzenia badania lekarskiego. Do lokalizacji obszaru wypełnionego nadmierną ilością płynu opłucnowego oraz oceny jego objętości zastosowano nieszkodliwe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne o niskiej mocy.

Hyper Poland opracowała technologię opartą na założeniach Hyperloop, umożliwiającą stopniową realizację koncepcji Hyperloop, z wykorzystaniem istniejących korytarzy i przepisów kolejowych (wdrożenie w branży kolejowej). Firma opracowała unikalną, zgłoszoną do opatentowania technologię, która pozwala pojazdom, dzięki użyciu pasywnej lewitacji magnetycznej, poruszanie się na istniejących torach kolejowych z prędkością 300 km/h

SomiGRO to firma założona przez polskich naukowców biotechnologów funkcjonująca w branży innowacyjnych usług dla rolnictwa.Korzystając z nowoczesnych technologii, SomiGRO dostarcza klientom informacji na temat mikro-biomu glebowego, który determinuje potencjał plonotwórczy gleby w znacznym stopniu wpływając na przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny, wzrost a także odporność i zwalczanie chorób.

Solidnyprawnik.pl jest platformą internetową, która kojarzy osoby i firmy poszukujące pomocy prawnej z prawnikami. W ten sposób z jednej strony osoby poszukujące pomocy prawnej znajdą w łatwy sposób najbardziej odpowiedniego prawnika, a z drugiej strony prawnicy (szczególnie młodzi, którzy mają problem w wejściem lub utrzymaniem się na rynku pracy) znajdą nowych klientów.

Geolerning to firma, która opracowała zajęcia edukacyjne oraz wycieczki szkolne wykorzystując elementy filozofii ‚leaning by doing’ oraz koncepcje edukacji demokratycznej. Podczas zajęć wykorzystywane są nowe technologie w nauczaniu, a także oprogramowanie oraz aparatura używana na co dzień przez naukowców.

Instytut Wyobraźni jest firmą, która opracowała kompleksowy system edukacyjny dla szkół w zakresie projektowania, druku 3D i wirtualnej rzeczywistości.Oferuje pełen pakiet usług umożliwiających kształcenie dzieci i młodzieży w zakresie technologii druku 3D i wirtualnej rzeczywistości. Usługi polegają na szkoleniu dzieci, młodzieży oraz nauczycieli na specjalistycznym poziomie w dziedzinie technologii trójwymiarowych.