Nowy tydzień przyniósł nam nowe wyzwania związane z IV rundą akceleracyjną Akademickiej Ligi Startupów. W poniedziałek 14 stycznia 2020 roku w siedzibie Digital Knowledge Observatory poznaliśmy 5 firm, które zostały zaproszone do indywidualnej akceleracji w ramach kolejner rundy akceleracyjnej naszego projektu.

Wśród startupów zakwalifikowanych do IV rundy Akademickiej Ligi Startupów znalazły się:

Limit Waste, czyli firma tworząca aplikację mobilną, w której można znaleźć zweryfikowaną bazę miejsc przyjaznych trendowi Zero Waste oraz miejsc, które pomagają w codziennym życiu ograniczać ludziom produkcję śmieci i marnować żywność. Startup oferuje szybką i innowacyjną wyszukiwarkę, dzięki której użytkownicy w łatwy sposób mogą znaleźć interesujące ich produkty i usługi w swojej okolicy np. jogurt w szklanym opakowaniu czy szampon w kostce. Tym, co wyróżnia firmę jest funkcję społecznościową – użytkownicy mogą dzielić się miedzy sobą zdjęciami, newsami i nowinkami, tym co udało im się znaleźć związanego z Zero Waste.

MyFitWeb to firma oferująca pakiety benefitów sportowych w modelu pay-as-you-go. Statystyki wskazują, że ok. 80% pracowników nie korzysta z kart sportowych, za które pracodawca i tak płaci. Dzięki podejściu proponowanemu przez startup będzie możliwe efektywne wykorzystanie każdej złotówka pracodawcy. Zaoszczędzone środki pracodawca będzie mógł przeznaczyć np. na nagrody dla najlepszych pracowników, inne dodatkowe benefity dla wszystkich lub zatrzymać w firmie poprawiając wyniki finansowy.

SolHotAir jest firmą, która opracowała innowacyjną technologię solarną umożliwiającą efektywne wytwarzanie ciepła na drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną w kolektorach powietrznych. Rozwiązanie zastosowane w kolektorach Solhotair może zatem podgrzewać pomieszczenia użytkowe zimą oraz w okresach przejściowych, a także dostarczać ciepło niezbędnego w procesach przemysłowych (np. jako element suszarni solarnych do suszenia biomasy lub takich produktów jak zboża, owoce, zioła czy kawa).

Teatr VR to pomysł na stworzenie pierwszego w Polsce teatru dla dzieci i młodzieży, gdzie zostaną zastosowane najnowsze technologie typu AR, VR czy MR. Korzystając z efektu synergii tradycyjnej wizji teatru oraz innowacyjnych technik multimedialnych, startup chce stworzyć zupełnie nową formę komunikacji z widzem. Te dwa światy będą się uzupełniać i wnosić w życie uczestników wiele cennych doświadczeń. Tradycja połączy się tutaj z nowoczesnością. Misją firmy jest inspirowanie najmłodszych do znalezienia w świecie sztuki odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

MeteoAlert to firma tworząca system „Meteoalert System przeciwgradowy z usługą Danych Radaru Pogodowego” wraz z usługą „Systemu Powiadamiania o Anomaliach Pogodowych dla Jednostek Administracji Samorządowej z usługą Danych z Radaru Pogodowego”. Zadaniem proponowanego rozwiązania jest ostrzeganie szybkie ostrzeganie przed anamaliami pogodowymi.